محبوب ترین ارقام برنج ایرانی که حتما باید بشناسید

برنج ایرانی یکی از بهترین برنج ها در خاورمیانه و حتی سایر کشورهای دنیا می باشد. اما بهترین برنج ایرانی را نیز می توان به برنج شمال کشور نسبت داد. برنج هاشمی، برنج صدری، برنج علی کاظمی، برنج دم سیاه ، برنج طارم و .. از بهترین برنج های ایرانی می باشند.

راهنمای انتخاب بهترین برنج ایرانی

برنج از غلات بسیار پر مصرف و در عین حال سرشار از خاصیت می باشد. برنج با توجه به موقعیت مکانی و نوع آب و هوا و کشت آن از نظر شکل ظاهری،  طعم و مزه متفاوت است. برنج ایرانی یکی از بهترین برنج ها در خاورمیانه و حتی سایر کشورهای دنیا می باشد. اما بهترین برنج ایرانی را نیز می توان به برنج شمال کشور نسبت داد. در ادامه مقاله به معرفی انواع برنج ایرانی پرداخته تا جهت انتخاب بهترین برنج ایرانی، اطلاعات بیشتری را کسب نماییم.

انواع برنج ایرانی

همانطور که گفته شد ایران جزء کشورهایی است که برنج آن به خوش پخت و خوش عطر بودن زبانزد می باشد، اما با توجه به اینکه در مناطق مختلف ایران این غله بسیار محبوب کشت می شود، به معرفی چند مدل از معروف ترین برنج های ایرانی می پردازیم تا انتخاب بهترین برنج ایرانی راحت تر صورت گیرد.

برنج هاشمی

بدون شک نام برنج هاشمی را شنیده اید. این برنج یکی از خوش طعم ترین برنج های ایرانی می باشد. از نظر کشت و تولید نیز می توان گفت که این برنج بسیار منحصر به فرد است. برنج هاشمی به خاطر ساقه های نازکی که دارد، از آفت هایی مانند کرم ساقه خوار نیز در امان بوده و نیاز به سمپاشی چندانی ندارد. در هنگام خرید برنج هاشمی می توانید با کمی بو کشیدن، متوجه عطر و طعم فوق العاده آن شوید. البته تنها برنج هاشمی کشت شده در گیلان چنین خصوصیتی دارد. این برنج در حالت معمولی قدی در حدود 7 میلی متر دارد و بعد از پخت نیز تا 4 میلی متر به قد آن اضافه می شود.

برنج علی کاظمی

بدون شک نام برنج هاشمی را شنیده اید. این برنج یکی از خوش طعم ترین برنج های ایرانی می باشد. از نظر کشت و تولید نیز می توان گفت که این برنج بسیار منحصر به فرد است. برنج هاشمی به خاطر ساقه های نازکی که دارد، از آفت هایی مانند کرم ساقه خوار نیز در امان بوده و نیاز به سمپاشی چندانی ندارد. در هنگام خرید برنج هاشمی می توانید با کمی بو کشیدن، متوجه عطر و طعم فوق العاده آن شوید. البته تنها برنج هاشمی کشت شده در گیلان چنین خصوصیتی دارد. این برنج در حالت معمولی قدی در حدود 7 میلی متر دارد و بعد از پخت نیز تا 4 میلی متر به قد آن اضافه می شود.

برنج قهوه ای

از دیگر برنج های کشت شده در استان گیلان می توان به برنج قهوه ای اشاره نمود. این برنج با توجه به رنگ و پخت آن چندان مورد استقبال عموم مردم نبوده است، اما به خاطر خواص فراوانی که برای قلب و بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد، به عنوان یک غذای کامل و مغذی محسوب می شود. اما تفاوت عمده برنج قهوه ای در مقایسه با برنج سفید، مربوط به پوست و نحوه شالیکوبی آن است. سایر برنج ها مستقیما به کارخانه شالیکوبی رفته تا پوست گیری شوند، اما برای تهیه برنج قهوه ای، قبل از پوست گیری، آن را به همراه پوست حرارت می دهند تا مواد معدنی و مغذی سبوس برنج به مغز آن انتقال یابد که طی این فرایند، رنگ برنج قهوه ای می شود.رسید. این برنج نیز در انواع مختلفی مثل برنج صدری دم قرمز،  برنج صدری دم زرد و برنج دم سیاه می باشد. البته در بازار شاهد برنج صدری به نام های برنج صدری علی کاظمی، برنج صدری هاشمی و … نیز می باشیم.

برنج دم سیاه

برنج دم سیاه نیز از خانواده برنج صدری بوده و کشت اصلی آن در آستانه اشرفیه گیلان صورت می گیرد. این برنج قبل از پخت قدی در حدود 7.5 میلی متر و بعد از پخت قد آن به 12.5 میلی متر می رسد. قیمت برنج دم سیاه در مقایسه با برنج های دیگر بالا بوده و این امر باعث شده است از تقاضای بالایی برخوردار نباشد. اما همچنان می توان این برنج را جزء بهترین برنج ایرانی نام برد.

برنج طارم

برنج طارم از جمله برنج هایی است که در اکثر شهر های ایران کشت می شود، اما برنج طارم اصل متعلق به زنجان می باشد. این برنج نیز بسیار مرغوب بوده و هنگام پخت عطر بی نظیری از آن استشمام می گردد. رنگ برنج طارم تقریبا کرم بوده و حجم آن بعد از پخت بسیار زیاد می شود و به اصطلاح ری می کند. طارم از برنج های دانه بلند و بسیار محبوب در ایران بوده و در انواع مختلفی از جمله طارم هاشمی، طارم عطری، طارم صدری، طارم کشت اول و دوم و طارم دم سیاه وجود دارد. در این بین، طارم هاشمی از پرفروش ترین برنج های طارم می باشد.

برنج صدری

برنج صدری را نیز می توان در لیست بهترین برنج ایرانی قرار داد که در بسیاری از مجالس استفاده می شود. کشت اصلی این برنج به فومن و شفت در استان گیلان تعلق دارد. ظاهر برنج صدری بلند و باریک بوده و بعد از پخت نیز بسیار خوش عطر می باشد. قد این برنج 8 میلی متر بوده و بعد از پخت به 11 میلی متر نیز خواهد.

ویژگی های بهترین برنج ایرانی

برای اینکه در خرید برنج ایرانی بهترین انتخاب را داشته باشید باید ویژگی های بهترین برنج ایرانی را مد نظر داشته و بر اساس آن اقدام به تهیه برنج با کیفیت و مرغوب نمایید.

  • برنج خریداری شده از یک رقم باشد و به اصطلاح بازار قاطی نداشته باشد. چنانچه در هنگام خرید به این ویژگی توجه نداشته باشید ممکن است برنجی مخلوط خریداری نمایید که در هنگام پخت شما را دچار مشکل کرده و از کیفیت لازم برخوردار نباشد. در هنگام خرید نمونه ای از برنج را برداشته و از نظر یکسان بودن رنگ و ظاهر، آن را به دقت بررسی نمایید.
  • برنج تقریبا به صورت یک دست باشد، البته برنج کشت شده ایرانی مانند برنج های هندی کاملا یکدست نمی باشد، اما در صورتی که مثلا، برنج ظاهری استخوانی دارد، باید بقیه دانه های آن نیز استخوانی باشد و یا اگر برنج به صورت سالم خریداری می نمایید، دقت نمایید که برنج خرد شده و نیمه در آن وجود نداشته باشد.
  • برنج را از نظر آفت بررسی نمایید، برنج هایی که فاقد بسته بندی صحیح هستند و در شرایط نامناسبی نگهداری شده اند دارای حشره و یا آفت می باشند.
  • به خشک بودن برنج نیز دقت نمایید. با گذاشتن دانه ای از برنج زیر دندان می توانید آن را امتحان نمایید. برنجی که رطوبت داشته باشد به راحتی زیر دندان خرد شده و به اصطلاح پوک می باشد.

حال با توجه به معرفی انواع برنج ایرانی و ویژگی های آن، می توانید در خرید بهترین برنج ایرانی موفق تر عمل نمایید. قیمت برنج ایرانی در مقایسه با سایر برنج های خارجی گران تر بوده، اما در عوض از کیفیت و عطر و طعم بی نظیری برخوردار است.

4.6/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.