پرفروش ترین برنج ایرانی

در این مقاله میخواهیم به پر فروش ترین برنج ایرانی به پردازیم. ایران یکی از تولید کننده های برنج جهان است به همین دلیل بازار برنج ایران بسیار داغ است. البته که تورم های اخیر قیمت این محصول استراتژیک را افزایش داده است.

این محصول استراتژیک بیشتر در شمال ایران کشت می­شود چون این محصول نیاز فراوانی به آب و رطوبت دارد و به همین علت در شمال کشور یافت می­شود اما میتوان آن را به صورت گلخانه ای در دیگر نقاط کشور هم کشت کرد.

البته هزینه سنگینی دارد و کمتر کسی برنج را به صورت گلخانه ای کشت می­کند. از انواع برنج ایرانی میتوان به انواع برنج طارم و برنج هاشمی اشاره کرد. این برنج ها به دلیل کیفیت پخت بالا و ظاهر مناسب بهترین گزینه برای پذیرایی از مهمان ها است. مجموعه توسکا واقع در جویبار، استان مازندران بهترین برنج ایران را دارا است.

شناخت بهترین برنج

بعضی از افراد زمانی که به مغازه می­روند برنج هندی را بخاطر قد و بالای خوش و قیمت مناسب آن انتخاب می­کنند که از طعم خوبی برخوردار نیست اما موضوع بحث پر فروش ترین برنج ایرانی است که ما میتوان با همان قیمت برنج سر لاشه یا نیم ایرانی را با کیفیت خوب تهیه کرد که برای مصرف خانواده به صورت عادی بسیار بهتر و مفید تر از برنج هندی است.

البته که عطر و طعم بهتری هم نسبت به برنج هندی را دارد. البته به نظر من اگر قرار است با برنج خریداری شده از مهمان پذیرایی کنید بهتر است از برنج خوش خط و خالی استفاده کنید که قد بلند و خوش فرم و شکل باشد تا بیشتر به چشم آید. اگر هم قادر هستید بهتر است برنج ایرانی تهیه کنید تا عطر و طعم بهتری هم داشته باشد.

رستوران ها اغلب از برنج هندی استفاده می­کنند تا خوش فرم و زیبا باشد اما این برنج فاقد عطر و طعم خوب است که رستوران ها با بوی روغن حیوانی و بوی خورشت و کباب به برنج هندی رنگ و بو می­دهند و آن رنگ و بو زیاد به برنج ربطی ندارد و همه بخاطر چاشنی و هنر آشپز است.

شناخت برنج ایرانی

ایران به دلیل دارا بودن آب هوایی بی نظیر وخاکی حاصلخیز توانایی پرورش بهترین محصولات را دارد البته کشاورز های حرفه ای هم در بهتر شدن محصول دست دارند. در ادامه اول به شناخت برنج ایرانی بعد به انواع برنج ایرانی و بعد از آن به پر فروش ترین برنج ایرانی می­پردازیم.

بهترین برنج های ایرانی عمدتا در شمال کشور کشت می­شوند اما امروز با افزایش برند های فروش برنج و متنوع بودن نرخ فروش ممکن این سوال پیش آید که چگونه بهترین برنج ایرانی را تشخیص دهیم.

برنج های ایرانی عمدتا داری ویژگی های مشترکی هستند اما بعضی از این ویژگی ها را بهترین ها دارند. یکی از این ویژگی ها یک دست بودن دانه های برنج است چون اگر یکدست نباشد قطعا برنج قاطی است و ممکن است برنج ترکیب چند نوع برنج باشد.

از دیگر مشخصه های برنج خوب ایرانی میتوان به

  • رنگ: در زمان خرید حتما دقت کنید چون برنج های ایرانی و مرغوب رنگ کدری دارند و به هیچ وجه شفاف نیستند.
  • سایز: سایز برنج یکی از مهترین اصل ها است برنج هایی که قد بلندی دارند عمدتا کیفیتی بهتری را هم دارند.
  • ری کردن: برنج ایرانی قالباً بعد از پخت قد میکشد و ظاهر زیبای خود ر حفظ می­کنند یعنی له نمی­شوند.
  • کیفیت پخت: برنج ایرانی بعد از پخت له نمی­شود و درست قد میکشد و بعد از پخت عطری خوب دارد.

برنج تراریخته چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که می‌دانید شمال کشور مرکز تولید برنج می‌باشد. در منطقه شمالی برنج ایرانی در انواع مختلفی تولید می‌شود که یکی از آن‌ها برنج تراریخته است. به نظر شما برنج تراریخته چیست….

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید.

انواع برنج ایرانی

حالا که بعضی از مشخصه برنج ایرانی را فهمیدید باید به دنبال آن باشید که در حین خرید به این مشخصه ها دقت کنید. به دانستن این مشخصات میتوانید تا حدودی برنج ایرانی را تشخیص دهید. در ادامه انواع این برنج را خواهید شناخت.

برنج طارم

این نوع برنج که جزو یکی از پر فروش ترین برنج ایرانی است. محل کشت این برنج اقلب در استان گیلان، مازندران کشت می­شود. از ویژگی ها ظاهری این برنج میتوان به رنگ سفید استخوانی مایل به کرمی آن اشاره کرد. برنج طارم خود دارای انواعی است که در ادامه نامه می­بریم.

برنج طارم

 

  • برنج طارم دم سیاه
  • برنج طارم سنگی
  • برنج طارم هاشمی

برنج هاشمی

برنج هاشمی جزو پر فروش ترین برنج ایرانی است. این برنج به دلیل کیفیت بالا بعد از پخت و خوش خط و خال بودن یکی از پر فروش ترین برنج ایرانی است. این برنج در دو نوع برنج هاشمی گرم (زودرس) و برنج هاشمی سرد (دیر رس) موجود است.

برنج هاشمی

برنج هاشمی از لحاظ ظاهری بلند تر و چاق تر نسبت به دیگر برنج ها است. این برنج بیشتر در استان های گیلان و مازندران کشت می­شود و بیشتر به صورت نشاء کشت می­شود.

برنج صدری

این نوع برنج هم جزو پر فروش ترین برنج ایرانی است البته که نسبت به برنج هاشمی از کیفیت کمتری برخوردار است. در ایران این برنج فروش خوبی دارد چون هم کیفیت مناسبی دارد و هم اقتصادی تر نسبت به دیگر برنج ها است.

برنج صدری

این برنج هم برای پذیرایی از مهمون انتخابی مناسب و اقتصادی است البته که برنج هاشمی بهترین انتخاب است.

چگونه بهترین برنج را انتخاب کنیم

مهمترین اصل در خرید برنج یا هر چیز دیگر بحث هزینه است باید بدانید که چقدر بودجه دارید چون موضوع در بهتر خرید کردن خیلی تاثیر گذار است. اگر مایل هستید هزینه زیادی کنید به نظر من برنج هاشمی برنجی مناسب و خوب است البته که هزینه بیشتری نسبت به دیگر برنج ها دارد.

اگر قصد دارید از مهمان های خود پذیرایی کنید بهتر است از برنج های ایران طارم یا هاشمی استفاده کنید چون هم شیک تر است و هم خوش عطر و طعم البته که قیمت بالایی دارند. شاید یک سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین برنج ایرانی کدام است؟؟

در جواب این سوال باید بگویم که برنج طارم و برنج هاشمی جزو بهترین و پر فروش ترین برنج های ایرانی هستند.

به عنوان کلام آخر میگویم که اگر قصد خرید برنج دارید باید اول به مقدار پولی که قرار است هزینه کنید نگاه کنید بعد اقدام به خرید کنید. چون برنج های ایرانی نسبت به برنج های پاکستانی و هندی قیمت بالاتری دارند و البته کیفیت بهتری را هم دارا هستند.

اگر قرار است برای مصرف خودتان استفاده کنید به نظر من از برنج های لاشه یا نیم استفاده کنید چون هم قیمت کمتری دارند و هم از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

با نظر دادن به این صفحه ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.